AKP’li Başkandan Trabzonlulara Yunan benzetmesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AKP Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Trabzonlu’lar için “Yunan” benzetmesi yaptı.

Katıldığı bir iftar programında konuşma yapan Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan daha sonra da mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Göksu daha sonra İmamoğlu’nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” dedi.

Özellikle AKP çevrelerinde 31 Mart seçimlerinde ‘İstanbul’daki Trabzonlular Ekrem İmamoğlu’na oy verdi’ şeklinde bir söylem söz konusu. Esenler Belediye Başkanı’nın açıklaması da bunun dışa yansıması olduğu ifade ediliyor.

İYİ PARTİ’DEN TEPKİ: “SOYLU GÖREVDEN ALMALIDIR”

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Muhammet Erkan “Ş…, adi, alçak, yaratık… Bunlar iyice ipin ucunu kaçırdı. Oy verecek Trabzonlulara yazıklar olsun Sayın Süleyman Soylu bu gece Esenler Belediye Başkanını görevden almalıdır. Bu şehir bu hakareti kaldıramaz. Trabzonlulara Yunanlı diyen alçağı o görevden uzaklaştırmalıdır. Bir Trabzonlu bakan olarak bunu yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin