AKP’den Gül ve Davutoğlu’na ‘PKK destekçisi’ tepkisi: Karnından konuşan, sözümona devlet adamları…

AK Partili Mahir Ünal ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank  Diyarbakır, Van ve Mardin’e kayyım atamalarını eleştiren Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na tepki gösterdi.

Erdoğan’a yakın iki isim Davutoğlu ve Gül’ün tepkisini sosyal medyadan yaylım ateşine aldı. Mahir Ünal, Gül ve Davutoğlu için ‘karnından konuşan’ ifadelerini kullanırken, Sanayi Bakanı Mustafa Varank, ‘sözümona devlet adamlığından bahsedenler’ tabirlerini yazdı.

Ünal, “Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir. Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun” ifadelerini kullandı.

VARANK: BİRİLERİNE ŞİRİN GÖZÜKMEK İÇİN TERÖR YANDAŞI BELEDİYELERE DESTEK MESAJI ATIYOR… SÖZÜMONA DEVLET ADAMLIĞINDAN BAHSEDENLER

Erdoğan’ın eski danışmanlarından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, twitter hesabından isim vermeden Gül ve Davutoğlu’nu suçlayarak sert tepki gösterdi. Varank, “Yıllarca devletin üst kademelerinde bulunup her konuşmalarında sözümona devlet adamlığından bahsedenler, bir kere olsun kendi konforlu alanlarından çıkıp risk alamadılar. Bugün de yine birilerine şirin gözükmek adına terör yandaşı belediyeler için destek mesajları yayınlıyorlar.

Aslolan, seçme ve seçilme hakkını kullanan vatandaşlarımızın yaşam hakkını savunmaktır.

Millet iradesini kandil’e peşkeş çeken; teröristler adına faaliyet yürüten; terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanlardan hesap sormak, yasaların, hukukun ve demokrasinin gereğidir.” paylaşımlarında bulundu.

MAHİR ÜNAL: KARNINDAN KONUŞAN ABDULLAH GÜL VE DAVUTOĞLU…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasını eleştiren eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na tepki gösterdi.

Twitter hesabından mesaj atan Ünal, “Bütün bu mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta, maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı. Meselenin üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir” diye yazdı.

ÜNAL’DAN GÜL’E: DEMOKRASİ İLKELERİ DURUMA GÖRE Mİ BELİRLENİYOR?

Abdullah Gül’ün Gezi Parkı eylemleriyle ilgili “Demokrasi sandıktan ibaret değildir” şeklinde açıklama yaptığını belirten Ünal, “Sayın Gül şimdi ‘seçimle gelen seçimle gider’ demekte. Bu nasıl bir tenakuzdur! Demokrasinin ilkeleri duruma ve kişilere göre mi belirlenmektedir? Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak hakkı vermez kimseye” ifadelerini kullandı.

 ‘PKK’NIN DEĞİL HALKIN DESTEĞİNE TALİP OLUN’

“Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir” diyen Ünal, şöyle devam etti:

“Ancak bu ülkede PKK ve onun güdümündeki yapıların gerçek yüzünü en iyi Kürt vatandaşlarımız bilir. Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz. Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun.”

1 YORUM

 1. tamaaam…akp.cilerin muhaliflere karşı yol haritası belli oldu…aklı “devlet”ten (bekar evinde buluşmuşlardı, sadece hoşbeş edecek halleri yok ya..); izni imralıdan aldılar…(çözerim demişti malum..birinci adım bu işte.)

  baskanları görevden alma sebepleri:
  – muhaliflerin başına gaile açmak, kürt kapanına sokmak…
  – dikkatleri cemaate yaptıkları zülumdan uzaklaştırmak…
  – halkın dikkatini dağıtmak (ekonomi batağı, türkişin saçmalığı, s400, istanbul havaalanı, güvenli bölgede anlaştık yalanı…vs…)
  – imralı ve pkk.nın tepesini daha etkin kılmak.

  müteakip adım hal tarzları:
  – kesinlikle baskı ve şiddet…
  – fırsat kollayıp, ortalığı birbirine katmak…
  – pkk ile beraber suriye’de mevzi kazanmak.

  stratejik bir maksat yok…esasen günü kurtarmak esas gaye…
  başlarına dolansın inşaallah.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin