AKP’den depremzedelere ‘tasmalı itler’ diyen Tuğrul Selmanoğlu’na yeni görev

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesindeki eksiklik ve yetersizlikleri dile getiren depremzedelere ‘tasmalı itler‘ diyerek hakaret eden Tuğrul Selmanoğlu’na AKP’nin yurt dışı seçim koordinasyonunda “başkan yardımcılığı” görevi verildi.

14 Mayıs seçimlerinde AKP’nin yurt dışı seçim koordinasyon merkezinde görevlendirmeler belirlendi. AKP Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Muhammed Fatih Toprak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘ak-trol’ olarak bilinen Tuğrul Selmanoğlu’nun AKP “Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı” görevine getirildiğini duyurdu.

Selmanoğlu son olarak yetersiz yardımlardan dolayı iktidarı eleştiren depremzedelere sosyal medya üzerinden yayınladığı bir videoyla hakaret etmişti. Almanya’da yaşayan Selmanoğlu videoda, “Elbistan’da çok büyük su sıkıntısı var, çadır yok. Devlet yok yani burada. Bilmiyorum yani siyaset yapmak istemiyorum ama devlet yok. Yiyecek, su yok. Bakın kimse yok, devlet diye bir şey yok. Kimse gelmemiş. Biraz hain tasmalı köpek taklidi yapayım dedim. Tasmalı it taklidi yapayım dedim. Haysiyetsiz, namussuz taklidi yapayım dedim. Yapamadım herhalde” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin