AKP’den ayrılmak isteyenlere şantaj iddiası: Erdoğan da izliyormuş!

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, siyasetçilere geçmişte yapılan kasetli şantajları hatırlatarak, “AKP’den istifa etmek isteyenleri vazgeçirmek için bir mekanizma kurulmuş” dedi.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin olduğu belirtilen görüntülerin internette yayınlanmasını hatırlatan Barış Pehlivan Cumhuriyet’teki bugünkü yazısında, “AKP’den istifa etmek isteyenleri vazgeçirmek için bir mekanizma kurulduğunu ve şantaj yapıldığını” yazdı.

Pehlivan, AKP’lilerin sakladıkları özel hayatları takip edilip kayıt altına alındığı; toplanan görüntülerle hazırlanan dosyalar hem AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hem de takip edilen AKP’liye gösterildiği iddiasını gündeme getirdi.

Pehlivan’ın bugünkü yazısının ‘AKP’den gitmek isteyenlere şantaj’ başlıklı bölümü şöyle:

“Deniz kenarında yemekteyiz, güneş batmak üzere, yüzümüz gülüyor… Nasıl olduğu bende kalsın ama, tam da o sırada öğrendim:

Neymiş, AKP’den istifa etmek isteyenleri vazgeçirmek için bir mekanizma kurulmuş… Neymiş, sakladıkları özel hayatları takip edilip kayıt altına alınıyormuş… Neymiş, toplanan görüntülerle hazırlanan dosyalar hem parti lideri Erdoğan’a hem de takip edilen AKP’liye gösteriliyormuş…

Sorsan, ‘iyilikleri’ için yapılıyormuş. Ama aslında ‘Sakın gitme, gidersen bunlar ifşa olur’ deniyormuş. Yani, AKP gemisi batarken kaçışları önlemek için ‘şantaja’ başvuruluyormuş. Keyifle iki lafın belini kıralım, derken duyduklarıma bak! Seçim yaklaştıkça daha neler öğreneceğiz, bakalım…”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin