AKP ve MHP engeli böyle aşıldı; mobil Hak Ekmek büfeleri hizmete girdi

Uzayan Halk Ekmek kuyruklarını azaltmak için 142 yeni büfe açılması talebi AKP ve MHP oylarıyla reddedilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘Mobil Halk Ekmek Büfeleri’ni devreye soktu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla 40 yeni ‘Mobil Halk Ekmek Büfesi’ kentin yoksul bölgelerinde hizmet vermeye başladı.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran İBB Sözcüsü Murat Ongun “40 Halk Ekmek Mobil Büfesi İstanbul’un en çok ihtiyaç duyulan mahallelerinde hizmet vermeye başladı.” ifadelerini kullandı. 40 minibüsün kiralanarak, mobil büfeye dönüştürüldüğü öğrenildi.

Halk Ekmek AŞ Genel Müdürü Okan Gedik ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama mobil büfeleri tanıttı ve bir basın açıklaması yaptı. Gedik, “Bugün önemli bir günü yaşıyoruz Halk Ekmek açısından. İstanbul’un sorununa çözüm olacağını ümit ettiğimiz bir andayız. Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun yönlendirmesiyle, gerçekleştireceğimiz 40 tane araçla mobil satış noktalarını Halk Ekmek için uygulamaya alacağız. Bugün sahada hep beraber büfelerimizin olmadığı noktalarda mobil araçlarımızla satışlarımıza başlayacağız.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin