AKP milletvekilinden Erdoğan’a peygamber benzetmesi

Koronavirüse karşı dut pekmezi önermesiyle gündeme gelen AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı peygamber yerine koyması sosyal medyada tepki çekti.

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız katıldığı bir nikah töreninde, “Sayın cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum” dedi. Görüntüleri paylaşan CHP’li Alpay Antmen, “AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Recep Tayyip Erdoğan’ı peygamber ilan etti” ifadelerini kullanıp Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a çağrıda bulundu.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın katıldığı bir nikâh töreninin görüntülerini paylaştı.

Antmen’in paylaştığı görüntülere göre, Yediyıldız, törende mikrofonu eline alıp konuşma yaptığı sırada, “Sayın cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum” ifadelerini kullanıyor.

Antmen, videoyu paylaştığı Twitter mesajında,”AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Recep Tayyip Erdoğan’ı peygamber ilan etti!” yorumunu yaptı.

CHP’li vekil, “Nikah töreninde “Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden nikah defterini vermek istemiyorum” diyor” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a çağrıda bulunan Antmen, “Her konuda konuşan Diyanet Başkanı @DIBAliErbas bu konuda da konuşacak mısın?” diye sordu.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

4 YORUMLAR

 1. Sayın tr7/24 ekibi, bu haberin içeriğinde “Şerdogani” Peygamber benzetmesi göremedim. CHP li birisinin lafina bakarak keşke böyle bir haber başlıgi koymasaydiniz. O kişinin dini bilgisi yok diyelim. Ya bizim!!?
  Çünkü herkesin âdet edindigi davranislar vardir. Bu onun sünnetidir.
  Biz onlar gibi yapamayiz. Allah cc. var. O halde daha dikkatli haber yapalim. Muhalefet icin muhalefet yapmayalim.
  Okuyuculariniz bu haberden daha iyisine layık.

  Sunnet nedir? Hizmet gönüllülerince hazirlanan web sitesine bakabilirsiniz.
  İste link size;
  http://hikmet.net/sunnet-nedir/

  • Ahmet Bey doğru söylüyor. Hizmet içerisinde defaatle “HE’nin, Üstad’ın sünneti” ifadelerinin kullanıldığına herkes şahit olmuştur. Bu şekilde ifade yanlış ise, ilkeli olarak hepsini yanlışlamak gerekiyor. Aksi taktirde böyle ucuz düşmanlık kokan bir üslup sadece haberi yapanları gözden düşürüyor. Bir türlü düzeltmediniz şu üslubu. Samanyolu Haber daha da rezalet!!

 2. Hep birlikte cehennemin bir köşesinde müseylemütul kezzap ve bugünün yalancı sahtekârları sünnetlerininin karşılığını alırlar inşallah

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin