AKP kurucusu Ünsal: “AKP’nin yaptıkları 28 Şubat’ı aratır hale geldi”

AKP’nin bu dönemde yaptıklarının 28 Şubatı aratır hale getirdiğini söyleyen aktivist Fatma Bostan Ünsal, “28 Şubat’ta kat sayı problemi yaşatıldı. Son sınıf öğrenciler bile mağdur edildi. Geriye dönük işlememesi gerekirken mezun olacaklar bile mağdur oldu. Bunu yeni imam hatibe başlayacaklar için uygulayabilirdiniz. Ayrıca bu dönemde bazı fişlemeler oldu. Başörtülü olanlar ya da eşleri başörtülü olanlar işlerinde atıldı. Tercih hakkını kullanıp başörütüsünü çıkarmayanlar yurtdışında eğitimlerine devam etti.” dedi.

AKP’nin kurucuları arasında yer alan Fatma Bostan Ünsal, Onuncu Köy’de Çağlar Cilara’nın sorularını cevapladı.

Bu olaylarla günümüzü kıyaslayan Fatma Bostan Ünsal, “Bugün daha ağır fişlemeler yapıldı. Bazı okula gitmesi, bankaya para yatırmaları, sendikaya üye olmaları, yardım derneklerine yardım yapmaları cezalandırılmaları için yeterli görüldü. Suç isnadında objektif bir kriter yok. İftira atanlara hiçbir şey yapılmıyor.”

“Mağdur olanlar şimdi yurt dışına bile çıkamıyor. Pasaportlarına el konuldu. Kaçak yollardan çıkarken hayatlarını kaybediyorlar. Bugün 28 Şubat’tan daha kötü bir dönem.” ifadelerini kullandı.

İşte o açıklamalar;

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin