Akit, Melek Çetinkaya’nın katıldığı programı yarıda kesti

15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezaları alan Harbiyeli askeri öğrencilerin en büyük savunucularında olan ve Harbiyeli öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, Akit TV’den Fatin Dağıstanlı’nın ‘Pazar Manşeti’ programının konuğu oldu.

Melek Çetinkaya programda 15 Temmuz’un Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Başbakanı Binali Yıldırım örnekler verince sunucusu Fatin Dağıstanlı programı yarıda kesti.

Çetinkaya yayında, “Hiçbir askeri öğrenci ya er daha önce darbeden yargılanmadı. Hulusi Akar önceki darbede üsteğmendi, Binali Yıldırım asteğmendi. Hani darbeye katılan vatan haini oluyordu. Neden Hulusi Akar bakan oldu, Binali Yıldırım Başbakan oldu?” diye sorması dikkat çekti.

''80 darbesinde üsteğmen olan Hulusi Akar nasıl Milli Savunma Bakanı oluyor?Asteğmen Binali Yıldırım nasıl Başbakan oldu?'' dedi yayın bitti..YAYININ TAMAMINI İZLE ⤵️https://buff.ly/3gSBmNK

Posted by TR7/24com on Sunday, July 12, 2020

Çetinkaya ‘onlar darbeciydi’ diyen Dağıstanlı’ya, “Osmangazi Köprüsü’nde geçerken köprü ücreti ödeyen, Karayolları Kanunu’na muhalif bir iş yapmayan çocuklar mı darbeci miydi?” diye sorarak yayını bitirdi.

Melek Çetinkaya’nın açıklamaları karşısında zor durumda kalan Fatin Dağıstanlı sinirli bir şekilde yayına son verdi.

Yayının yarıda kesilmesi sonrası Fatin Dağıstanlı’ya sosyal medyada tepkiler geldi.

“Bir anne Melek Çetinkaya evladım masum diye yıllardır feryat ediyor. Davet ettiğin proğram da anne’yi konuşturmuyorsun ve yayını yarıda kesiyorsunuz! Habercilik onurlu bir meslektir.” ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin