Akın İpek, Melih Gökçek’i misafirliğe gittiği evi soyan hırsıza benzetti

15 Temmuz’dan sonra gasp edilen 7 yıldızlı Angel’s Peninsula Oteli’nin Melih Gökçek’in gizli ortağı olan Durali Akpınar’a peşkeş çekildiğinin ortaya çıkması üzerine otelin asıl sahibi işadamı Akın İpek, Melih Gökçek’i misafir olduğu evi soyan hırsızlara benzetti.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Durali Akpınar’ın Söğüt İnşaat şirketinin de sahibi olduğunu ve bu şirketin Melih Gökçek’in başkanlığı döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden toplam tutarı 3.8 Milyar TL olan çeşitli ihaleler aldığını belirtti. Bekaroğlu, Gökçek ailesi ile otelin işleticisi olarak görünen Durali Akpınar arasındaki ilişkinin incelenmesi için Devlet Denetleme Kurulu’nun harekete geçmesi gerektiğini belirtmişti.

Otelinin Gökçek ailesine peşkeş çekildiğinin ortaya çıkması üzerine Akın İpek, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

”Ne kadar ağır bir yük, arkadaş… Kendi taşıdığım yük ten bahsetmiyorum; evine misafirliğe gittiği evi soyup, ‘Anne’ dediği yaşlı bir kadının bileziklerini de çalmak için; bileğini kesen şerefsiz bir aile olarak yaşamak… Her an, hakikatin ortaya çıkma korkusu ile yaşamak.

Bu şerefsizlere şu an dokunulamamasının bir sebebi; yargı içinde, doğrudan veya dolaylı, bundan rüşvet almış ‘yol arkadaşları’ olduğundan… Kirli ortaklık, sizin anlayacağınız.

Konuşmuyorum, çünkü, bunun yargı içinde rüşvet verdiği ortakları örtbas ederler… Konuşmaya başladığımda; Verecek cevapları olmayacak; Orası garanti.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin