Akın İpek, Mansur Yavaş’ın işten attığı yalancı şahidi anlattı: İnanılmaz işler…

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde “işten atma” iddiaları tartışmaları yaşanırken konuşan Başkan Mansur Yavaş, 10 bin lira maaş alan çaycı olduğunu, kendini F. uzmanı olarak tanıtan kişinin de işe gelmeyip maaş aldığı için işten atıldığını söyledi. Yavaş’ın sözünü ettiği bu kişinin Akın İpek ve ailesi hakkında açılan davada da yalancı şahitlik yaptığı ortaya çıktı.

Ankara Belediye Meclisi Ekim ayı birinci oturumuna işte atma tartışmaları damga vururken AKP’lilerin işten çıkarma iddialarını Belediye başkanı Mansur Yavaş isim isim örnek vererek cevapladı.

Gündem dışı söz alan ABB Meclis Başkanvekili AKP’li Fatih Ünal, Mansur Yavaş’a 31 Mart seçimlerinden önce söylediği “Ekmekle oynayan namussuzdur alçaktır. Evine ekmek götüren insanı niye işten çıkarayım” sözlerini anımsatarak “Seçimden önce verdiğiniz sözleri neden tutmuyorsunuz” dedi. Ünal’a yanıt veren Yavaş ise 159 kişinin çeşitli gerekçelerle işten çıkarıldığını belirterek çarpıcı örnekler verdi:

‘F.. UZMANI DİYE KART ÇIKARMIŞ, İŞE GELMİYOR’

“İşten çıkarılanlardan biri kendisine F.. uzmanı diye kart çıkartmış, bu nedenle işe gelmiyor, İlkokul mezunları arasında 12 bin lira maaş alanlar var. 10 bin lira maaş alan çaycılar var.”

AKIN İPEK: BU KİŞİ BİZİM DAVADA DA YALANCI ŞAHİTLİK YAPTI

Mansur Yavaş’ın verdiği örneğin mağdurlarından birinin gasp edilen Koza İpek Holding’in sahibi işadamı Akın İpek olduğu ortaya çıktı.

İpek kendisine ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

”Bahsedilen; Kendine kart çıkartmış, haksız istihdam edilmiş bu şahısı hiç tanımam. Bizde tanıyan da yok, fakat ne alaka ise, son celse, savcının daveti ile bizim mahkemeye gelip yalancı şahitlik yaptı…
İnanılmaz işler…”

Akın İpek, FETÖ uzmanı, yalancı şahit, ankara, mansur-yavaş

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin