Akın İpek: Gasp edilen Angels Otel, yüzsüz çeteyi ortaya çıkaracak ip ucudur

Akın İpek
Akın İpek

Türkiye’deki milyarlarca dolarlık mal varlığı AKP rejimi tarafından gasp edilen Koza Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı Akın İpek, sahibi olduğu Angels Otel’e ‘çökülme’ süreciyle ilgili ilginç paylaşımlarda bulundu. İpek, “Angels oteli, para ve mal için cinayet işleyen, cani ve yüzsüz çeteyi ortaya çıkaracak; ip ucudur… ” ifadelerini kullandı. Akın İpek, önceki yıllarda söz konusu otelin AKP’li bazı vekiller tarafından ‘rüşvet’ olarak istendiğini açıklamış ve söz konusu açıklama yalanlanmamıştı.

Akın İpek’in sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımlar şöyle:

“Her türlü pis iş yapılır” referanslı çete üyeleri… Paramount oteline çökülmesi çok tartışıldı. İlk sahibinin cinayete kurban gitmiş olma iddiası ise dehşet verici…

Peki; Sahte belge ile kayyım atanan ve TMSF ye aktarılan Koza İpek grubuna ait Angel’s Otel de ne oldu?

Bilmeyenler için söyleyeyim; Devletten tahsisli arsası yok. Yabancı birinden satın aldım, 30 yıldır bir harabe halinde idi. Hiçbir imar değişikliği istemedim, yaptırmadım.

Ne oldu burada?

Angels oteli, para ve mal için cinayet işleyen, cani ve yüzsüz çeteyi ortaya çıkaracak; ip ucudur… Koza İpek grubundan; nemalanan, para ve mevki sahibi olan her kişi, kurum bu çetenin parçasıdır. Bu dehşet suçları bir an önce örtbas etmek istiyorlar. Asla edilemeyecek.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin