Aile Sağlığı Merkezleri de BioNTech aşısı uygulayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısıyla ilgili açıklama yaparak “Aile hekimlerimiz de devrede” dedi. Kamu ve özel hastanelerin yanı sıra, aile hekimleri de BioNTech aşısını uygulayabilecek.

Avrupa İlaç Ajansı’nın BioNTech’in saklama koşullarını güncellemesinin ardından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de Pfizer-BioNTech aşısının uygulanmasıyla ilgili gelişmeyi kamuoyuyla paylaştı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Bakan Koca, “Aşıya erişimde yeni kolaylıklar var. Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

Daha önce -80 santigrat derecede saklanması gerektiği belirtilen BioNTech aşısına ilişkin Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) “BioNTech aşılarını saklama koşullarında değişiklik olduğunu ve aşı dolaplarında ‘2-8’ derece arasında 5 gün yerine bir ay saklanabileceğini” açıklamasının ardından, aşılamada izlenen yol haritası, Sağlık Bakanlığı’nca yeniden değerlendirmeye alınmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin