Aile Bakanlığı’nda ‘kadın çalışana taciz’ iddiası

Türkiye’de aile kurumunun sorumlulğunu taşıyan bakanlık taciz iddiasıyla çalkalanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç’un kurumda çalışan kadın personeli taciz ettiği iddia edildi.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı, bakanlığın çocuk evinde yaşanan taciz iddialarına ilişkin soruşturma başlattı.

Birgün gazetesinin haberine göre, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır söz konusu iddiayı Meclis gündemine taşıdı. Başarır’ın soru önergesinde, Erkoç’un bakım elemanı olarak çalışan bir kadını taciz ettiği, bir dernekte buluşmak istediği ve bu yönlü mesajlar attığı iddia edildi.

MÜDÜRÜN TELEFON MESAJLARI SAVCILIĞA VERİLDİ

Kadın çalışanın mesajların ardından şikayetçi olduğu ve bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nca soruşturma açıldığı bildirildi. İddiaya göre, tacize uğrayan kadın iki ay sonra savcılığa ek ifade vererek, Erkoç’la buluştukları gün cep telefonuna kaydettiği konuşmaları ve gönderdiği mesajları iletti.

Erkoç’un kurumda çalışan diğer kadınları da taciz ettiği, Bakanlığın çocuk evlerinde çalışan yedi kadına sözlü ve fiziksel tacizde bulunduğu, bu çalışanların da şikayetçi olduğu öne sürüldü.

ESKİ BAKANIN SÖZÜ CESARET VERMİŞ OLABİLİR Mİ?

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümret Selçuk’a şu soruları yöneltti:

“Geçtiğimiz dönemlerde Bakan olarak görev yapan Sema Ramazanoğlu’nun, Ensar Vakfı’ndaki taciz olaylarına ilişkin ‘bir kereden bir şey olmaz’ ifadesi, bu çirkin olayın gerçekleşmesi için cesaret verici bir unsur olmuş mudur?

Bu gibi son derece çirkin olayların yaşanmamasına ilişkin Bakanlığınızca ne gibi tedbirler almaktadır?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin