Ahsen Unakıtan’ın evinin çatısı AKP’li belediye tarafından yıkıldı, korumalar tartakladı: ‘Bu zulüm bitsin’

AKP’nin ilk Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Küçükçamlıca’daki villasının çatısı, AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından ‘kaçak’ olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, yıkım görevlileri tarafından tartaklandığını söyledi.

İstanbul’da kaçak yapılaşmaya karşı başlatılan mücadele, AKP’nin ilk Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın villasını da vurdu. Kaçak olduğu için geçmişte tartışma konusu olan ve daha sonra yasal hale getirilen Unakıtan Ailesi’ne ait villada dün yıkım gerçekleştirildi.

Yıkımın ardından Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, Üsküdar Belediyesi’ne tepki gösterdi. Unakıtan, polis ve zabıta nezaretinde yapılan yıkım sırasında korumalar tarafından tartaklandığını anlattı. Unakıtan, “Burada 80 tane koruma beni tartakladı. Omuzlarımdan tutarak beni tartakladılar. Bu zulüm son bulmalı.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’a ulaşamadığını belirten Ahsen Unakıtan, ”İnsanları ötekileştirmeden artık vaz geçsinler. Erdoğan’a ulaşmak mümkün değil. Etrafını öyle kuşatmışlar ki.. Eskiden ‘yenge nasılsın’ diye arardı, artık aramıyor.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin