Ahmet’in sevinci bir gün sürdü; annesine yeniden yasak geldi!

Kanser hastası Ahmet Burhan’ın annesi Zekiye Ataç’ın yurt dışı yasağının kaldırılmasına ilişkin karar mahkeme tarafından bozuldu. Ahmet Almanya’daki tedaviye yine annesiz gitmek zorunda kalacak. Bir gün önce açıklanan ‘yasağın kaldırıldığı’ yönündeki kararın 24 saat geçmeden başka bir mahkeme tarafından bozulması büyük tepki çekti.

Aylardır kanser hastası Ahmet Burhan için sosyal medyada sürdürülen kampanyada önceki gün önemli bir gelişme yaşanmıştı. Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Anne Zekiye Ataç’ın adli kontrol şartını kaldırarak, yurt dışı yasağını sonlandırmıştı. Karara göre Zekiye Ataç, oğlunun Almanya’daki tedavisinde yanında olacaktı. Ancak bu sevinç 24 saat bile sürmedi.
Mersin 7. Ağır Ceza’nın ‘yasağı kaldırma’ kararı mahkemece bozuldu. Anne Zekiye Ataç, kararın ardından yıkıldı. Babası cezaevinde olan Ahmet’in tedavisi için çırpınan Arlet Natali Avazyan, skandalı sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Avazyan, “Böyle saçmalık olmaz. Daha önce Mersin Mahkemesi’nin kaldırmış olduğu yurtdışı yasağı, mahkemece bozulmuş. Ahmet annesiyle tedaviye gidemiyor. Kara efemin haberi yok. @Zekiye_Atac kahroldu. Ahmet’i kurtaralım. Lütfen ses verin. @adalet_bakanlik @AdanaBarosu @yurdagul_faruk”

GERGERLİOĞLU: BU YANLIŞTAN DÖNÜN!

İnsan Hakları Savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu da tepkiliydi karara: “Bu nasıl saçmalık ya..! 2 günlük sevinci mi çok gördünüz Ahmet’e, annesine, babasına, hepimize..!? Ya size çocuk hasta diyoruz, zaman az diyoruz, insaf,vicdan, merhamet diyoruz ..! Bu yanlıştan dönün, yeter artık!”

1 YORUM

  1. zalimin zift akan damarına basmayın, böyle sağa sola pislik bulaştırır…
    toplumsal baskı ve sonuç alma konusunu, mağduru olmayan bir konuda işlemek daha uygun…
    adam sapık bir zalim işte…Allah hakkından gelsin kısa zamanda inşaallah.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin