Ahmet Nesin: “Bu iddianameye göre 15 Temmuz’dan herkes beraat eder”

Artı Gerçek yazarı Ahmet Nesin, daha önce gazeteci Kamil Maman’ın gündeme getirdiği 15 Temmuz’a yönelik bir iddianame yer alan kopyala yapıştır ifadeleri köşesine taşıdı. “Bu iddianamedeki kopyala yapıştır ifadeleri ile 15 Temmuz’dan herkes beraat eder.” diyen Nesim, olayı şöyle anlattı.

“İlgili dosya Ankara’da meclisin bombalanması ve telsiz konuşmalarını yapanlar da Mustafa Azimetli ve Ahmet Tosun. Mustafa Azimetli meclisi bombalamak ve örgüt yöneticiliğinden birkaç kez müebbet hapis cezası aldı…Şimdi size 2 telsiz konuşması daha vereceğim, biri mütalaanın 434., diğeri de 486. sayfalarında. Birincisi yerden hedef belirleyen Ahmet Tosun, diğeri de havada olması gereken Mustafa Azimetli:

“Bi şey fark ettiniz mi bilemem ama konuşmanın başındaki “ee” nüansına kadar aynı, yani birisi bir tık daha fazla “ee” bile dememiş. Bu 2 konuşma mütalaanın hem 490, hem de 522. sayfalarında geçiyor.”

Azimetli mahkemedeki ifadesinde savcılıkta ve emniyetteki ifadesini yapılan işkenceden dolayı reddediyor ama ciddiye alınmıyor.

“CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz sonrasına tiyatro derken bu dosyaları görmüş müydü bilemem ama sanırım mütalaa kopyala yapıştır sistemiyle yapılmış. Kamil Maman bu dosyayı iyi incelemiş, ben de şu an 2 önemli savunmayı inceliyorum, bakalım daha neler çıkacak bu dosyalardan.”

Nesim aynı iddianamedeki başka kopyala yapıştır ifadelere de yer verdi.

Haberin tamamı için tıklayın

Kamil Maman ise bu durumu daha önce İsmail Sezgin’in programında detayları ile şöyle açıklamıştı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin