Ahmet Davutoğlu: Bizi yönetenler mal varlıklarını açıklasın

ahmet davutoğlu
Ahmet Davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ülkeyi yönetenlerin mal varlıklarını açıklaması talebinde bulundu. Partisinin il başkanları toplantısında konuşan Davutoğlu, Sedat Peker’in iddialarının halen yanıtsız kaldığını hatırlattı. Temiz siyaset için STK’ların iktidara çağrıda bulunmalarını istedi.

Ahmet Davutoğlu, “Arka arkaya haberler çıkıyor uluslararası basında, yolsuzluklarla mücadele için geldiğini iddia eden siyasi kadroların mal varlıkları açıklanıyor bazı yerlerde, 18 milyar dolar. Şimdi ben bu camianın, sivil toplum kuruluşlarının kanaat önderlerine sesleniyorum; bulguru kurtlardan ayıklamak istiyorlarsa, ‘Şu anda bizi yönetenler mal varlıklarını açıklasınlar’ diye bir çağrı yapsınlar. O zaman o bulgur temizlenir, kurtlar ayıklanır, biz de herhangi bir yerde pirinç aramaya gitmeyiz. Ama bunu demeden var olan duruma razı olun derlerse asla razı olmayız. Razı olmadığımız için çileli bir yola çıktık, razı olmadığımız için cesaretle işte bu kadroları Anadolu’ya doluşturduk.” diye konuştu.

AYLARDIR BİDEN’DAN RANDEVU ALMAK İÇİN UĞRAŞIYORLAR

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ve Rusya ziyaretlerine değinen Davutoğlu, ” Sayın Cumhurbaşkanı New York’ta Biden ile bir randevu alabilmek için neredeyse diplomatlarımız haftalardır, aylardır uğraşıyor. Bize gelen bilgiler, 25. sıraya konulmuş Sayın Cumhurbaşkanı. 24 Nisan’da Biden’ın “soykırım” suçlamasına sessiz kalan, Trump’ın “ahmak olma” mektubuna sessiz kalan Sayın Erdoğan, bu kez de 25. sırada olmayı içine sindirerek New York’ta görüşme imkanı araştırdı. Orada verdiği mülakatlarda da pandemi dolayısıyla görüşemediğini ifade etti ama biliyoruz ki Biden birçok liderle görüştü. Bu hayal kırıklığı ile gazetecilere yaptığı açıklamada Sayın Putin ile görüşeceğini ifade ettikten sonra şunu söyledi: Görüşmemiz tamamıyle baş başa olacaktır. Amerika ve Biden’ı eleştirip kötüledikten sonra Rusya ve Putin ile ilişkilerini son derece olumlu bir çerçeveye oturttu. Ben de kendisine tavsiyede bulundum. Baş başa görüşseniz dahi mutlaka heyetler arası görüşme yapın dedim. Çünkü biz bir devletiz. Biz bir kabile devleti ya da tek kişinin idare ettiği bir klan devleti değiliz ve olamayız” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin