Ağır kanser hastası Ahmet cezaevindeki babasını bekliyor: “Ben yoruldum Ahmed’im tükendi”

Bir yıldır kanser hastası olan 8 yaşındaki Ahmet Ataç cezaevindeki babasını bekliyor. Minik Ahmet’in ameliyatla tümörlü olan kürek kemiği alındı ancak hastalık akciğere sıçramış durumda.

Ataç’ın babası Harun Reha Ataç 19 aydır Tarsus cezaevinde. Son dönemde babasının hasretiyle durumu iyice kötüleşen Ahmet’in annesi Zekiye Ataç, “Ben yoruldum Ahmed’im tükendi” diyor. “Babasını çok özleyen yavrum 8 aydır lağma ile tuvalete gidiyor. Doktorlar görünürde sorun yok diyor. Yani psikolojikmiş. Bittik.” ifadelerini kullanıyor.

Ahmet için sosyal medyada ‘AhmetHastalığı BabasıylaYensin’ kampanyası başlatıldı. Birçok kişi bu kampanyaya destek verdi.

Sanatçı Atilla Taş da bu durumu gündeme getirerek, sosyal medya hesabından, “Şimdi bu bizim Ahmet diye kanserle savaşan bi aslan kardeşimiz varmış. Sanırım babası da içerde. Ben devletimize açık çek veriyorum. Beni alıp, Ahmedin babasını serbest bıraksınlar kaçmaz emin olun. Çocuğunun yanında olsun be!” ifadelerini kullandı.

HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu da konuyu gündeme getirdi. Gergerlioğlu, ”

Tutuklu Harun Reha Atac’ın çocuğu kanser, akciğere yayılmış, nun babasına cok ihtiyacı

Anne, baba tutuklanınca kanser başlamış,zaten çocuğa yeterli kötülük yapıldı, son nefesinden önce babasıyla olsun @adalet_bakanlik

AhmetHastalığı BabasıylaYensin ” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin