Afgan-Türk okulları Ramazan geleneğini bozmadı

AKP’li Maarif vakfına devredilmeleri girişimlerine karşı velilerinin büyük direniş gösterdiği Afgan-Türk okulları, bu yıl da Ramazan ayı münasebetiyle 5 bini aşkın aileye kumanya dağıttı. Eğitimciler, pirinç, yağ, makarna gibi ürünlerden oluşan yardımlar başkent Kabil’in yanısıra 6 vilayette ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Afgan-Türk okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Fawad Haydari, yardım etkinliğinin Afgan-Türk öğrenci velileri ve İş adamlarının desteğiyle gerçekleştiğini söyledi. Afgan-Türk okulların tesis edildiği günden bu yana her yıl binlerce ihtiyaç sahibi binlerce aileye yardım dağıttığını hatırlatan Fawad Haydari, emeği geçenlere teşekkür etti.

Okullarda düzenlenen dağıtım alanlarına kumanyaları almaya gelenlerden Abdulhamid isimli Afgan vatandaşı, duygu ve temennilerini şöyle dile getirdi: “Yapılan bu yardımlar fakir insanları Ramazan ayında rahatlatıyor. Ben 10 çocuk sahibiyim ve çok zor şartlar altında hayatımı sürdürüyorum. Bu ülkede benim gibi çok insan var. Keşke başka zengin insanlar da böyle yardımlar yapsa.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin