Adnan Oktar’ın tüm mal varlığına el konuldu, şirketlerine kayyım atandı

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde 235 kişi hakkında operasyon başlattı opearasyon devam ediyor.

Gözaltına alınan Oktar’ın mal varlıklarına el konurken şirketlerine kayyım atandı. Oktar’a yapılan suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, siyasi ve askeri casusluk, inanç istismarı ve küçük çocuklara taciz iddiaları yer alıyor.

Adnan Oktar’ın İstanbul’daki ev ve işyerlerinde arama yapılıyor. Aramalar devam ederken bazı belgelere de el kondu.

BAŞSAVCILIK: ADNAN OKTAR KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada ”235 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiş olup İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından örgüt lideri Adnan Oktar kaçmaya çalışırken yakalanmıştır. Şüphelilerin yakalanma işlemleri devam etmektedir” ifadesi kullanıldı.

YAŞLARI 11 İLE 40 ARASINDA DEĞİŞEN ÇOK SAYIDA ŞİKAYETÇİ

İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla’daki operasyonlarda gözaltı kararı verilenlerden 106’sının kadın olduğu öğrenildi. İstanbul’da 22 ilçede 115 adres, Ankara’da 2 ilçede 3 adres ve Muğla ile Antalya’da 1’er adrese baskın yapıldığı öğrenildi. Yaşları 11 ile 40 arasında değişen çok sayıda şikayetçi olduğu belirtildi.

ADNAN OKTAR’IN AVUKATLARI DA GÖZALTINDA

Şu ana kadar 166 şüphelinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında, çok sayıda adreste arama yapıldığı, aramalara polis helikopterinin ve deniz polisinin de destek verdiği öğrenildi. Gözaltına alınanlar arasında Adnan Oktar’ın avukatları da var.

2 YORUMLAR

  1. burada da hukuksuzluk var.
    şimdiye kadar göz yumup, çıkar ilişkisinde olanlar nerede?
    avukatlar neden tutuklanıyor?
    batıl ve gerçekten suçlu olduğuna inanılsa da adalet herkes için var olmalı.
    makam gasıplarının ve havuzun veveylasına kapılmayınız lütfen!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin