Abdullatif Şener: AK Parti yoldan çıktı, dava dediğiniz şey soygun mu?

CHP Milletvekili Abdullatif Şener, kurucuları arasında olduğu AK Parti’ye yönelik eleştirilerini sürdürdü. Geçtiğimiz hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AKP’li vekillere, “Dava parti değildir. Hırsızlar ordusuna döndünüz be, hırsızlar ordusuna.” diyerek tepki gösteren Şener, Tele 1’de katıldığı ‘Habere Doğru’ programında AK Parti’nin yoldan çıktığını anlattı.

AKP’lilerin “Davayı sattı.” sözlerine tepki gösteren Şener, “Nedir bu davayı bıraktı gitti? Sizin dava dediğiniz vurgun mudur, soygun mudur? Ülkeyi yağmalamak mıdır dava? Dava deyince bunu mu anlıyorsunuz kardeşim ya? Ben bunları terk ettiğim için mi, ben burada yokum dediğim için mi davaya ihanet sayıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Abdullatif Şener’in açıklamaları şöyle:

YOLDAN ÇIKMIŞ HAREKETTEN AYRILMAK DAVAYA İHANET OLUR MU?

“Kurduğun parti yoldan çıkmışsa ben onu sorgularım. Bu benim en doğal hakkımdır. Ömrümü, aylarımı yıllarımı vermişim. Belli ilkeler, belli idealler uğruna. Bu ülkede işler iyi olsun, yolsuzluk olmasın, yanlış iş olmasın… Bu idealler uğruna gelmişsin bir araya ve de yoldan çıkmış. Hala yoldan çıkmış bir hareketin içinde bulunmayı davanın içinde bulunmak, yoldan çıkmış bir hareketten ayrılmayı da davadan ayrılmak olarak gören insanların dünyası nasıl bir dünyadır?”

ERDOĞAN, ADAY OLMAM İÇİN İKİ SAAT ISRAR ETTİ

“Güç elinizde, bütün kamu kaynakları elinizde, devletin bütün güçleri elinizde ve o güçleri paylaşanlardan biri de benim. Ve iki saat ısrar ediyor, ‘İlla aday olman lazım’ diye… Genel başkan (Tayyip Erdoğan). Ben bırakıyorum. Niye bırakıyorum diye bir düşünsene. Benim söylediğim şey çok net; sizin yolunuzla benim yolum ayrıldı. İlkelerde ve siyaset tarzında ayrıştık biz.”

GALATAPORT’U İMZALAMADIM

“Ben sadece 2007 seçimlerinde kopmuş değilim ki! Bu ülkede Galataport aylarca tartışılmıştır. Ben imzalamadığım için aylarca tartışılmıştır. İlk anlamlı taksitini 28 sene sonra ödeyecekti. Ya böyle bir anlaşma olur mu? Kim evini, gayrimenkulünü ilk taksitini 28 sonra öde diye verir? Hem imzalamadım, hem diğerlerine imzaya açmadım. İptal edip iade ettim, Özelleştirme İdaresi’ne… AK Parti döneminde özelleştirme mantığına uygun özelleştirilen tek bir özelleştirme yoktur. En felaketlerinden biri de Telekom’dur.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin