ABD’li ünlü şarkıcı Rihanna: ‘Trump akıl hastası’

ABD’li ünlü şarkıcı Rihanna Başkan Donald Trump için, “Amerika’daki en akıl hastası insan” ifadesini kullandı.

Rihnna’nın Trump’a tepki gösterme gerekçesi ise, Trump’ın Teksas’taki silahlı saldırı ile ilgili, ‘akıl hastalığı sorunu’ yorumu yapması.

Ahval News’in haberine göre, Rihanna, El Paso, Teksas, Dayton ve Ohio’da meydana gelen, 32 kişinin hayatını yitirdiği saldırılarla ilgili, “Kahredici” yorumunu yaptı ve, “İnsanlar yasal yollardan satın alınabilen ve savaşlarda kullanılan silahlarla katlediliyor. Bu normal değil. Hiçbir şekilde normal olmamalı” ifadelerini kullandı.

El Paso saldırısının ardından Trump, ‘nefret’ saldırısını ‘ödleklik eylemi’ olarak nitelendiren bir tweet paylaşımında bulundu.

Ancak El Paso saldırganı, Walmart’ta insanların üzerine ateş açmadan önce, ırkçı, göçmenlik karşıtı bir manifesto yazdı ve saldırından önce ‘Latin istilası’ uyarısıyla bu manifestoyu yayımlandı.

Rihanna, Vogue Dergisi’ne yaptığı açıklamada, saldırının insan derilerinin rengi nedeniyle farklı bir şekilde sınıflandırıldığını söyledi ve, “Bu insanların yüzüne bir tokat. Tümüyle ırkçı.” diye konuştu.

“Aynı silahla bir Arap adamı Walmart’a koyun ve Trump orada oturup bu saldırıyı akıl hastalığına bağlamayacaktır” tepkisini gösteren Rihanna, “Şu an ABD’deki en akıl hastası kişi görünen o ki başkanın kendisi” eleştirisinde bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin