ABD’de işini kaybedenler ve çalışamayanlar için 3 saatlik canlı yardım kampanyası

ABD’de kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olan Embrace Relief, Koronavirüs (Kovid-19) salgının döneminde işlerini kaybeden ya da ABD’de çalışma izinleri bulunmayanlar için bir yardım kampanyası düzenliyor.

ABD saati ile yarın saat 19:00’da başlayacak kampanya 3 saat sürecek. Canlı yayın sırasında yardım yapılabilecek. Programda 16 konuşmacı yer alacak. Kampanyaya NBA Basketbol yıldızı Enes Kanter de dahil olacak. Programa ayrıca alanında uzman gazeteciler, politikacılar ve akademisyenler de konuşmacı olarak katılacak.

‘Stronger Together’ olarak adlandırılan proje ABD’de ihtiyaç sahibi insanlar için uygulanan bir yardım toplama sistemi. İşten atılmış olanlar ve devlet yardımında yararlanamayanlar bu kampanyadan istifade edebiliyor. Toplanan paralar ihtiyaç sahiplerine yiyecek, kira, kamu hizmetleri ve ilaç masraflarını ödemek için kullanılıyor.

#StrongerTogether Guest Speakers

AND HERE ARE THE LIST OF OUR AMAZING SPEAKERS FOR #StrongerTogether!!! We are sure that there is someone for everyone in this panel. How amazing is it to be able to gather people from different backgrounds to achieve one goal! This event will truly show that we are without a doubt #StrongerTogether and that we can overcome anything as long as we have each other.So don't forget just TWO DAYS to go! Set your reminders for MAY 5TH, 2020 at 7PM EST and save our livestream link to meet this incredible panel: https://tinyurl.com/ER-stronger-together-live

Posted by Embrace Relief on Sunday, May 3, 2020

Programa katılım için canlı yayın linki: https://tinyurl.com/ER-stronger-together-live

Diğer yandan Türkiye’de yaşadıkları mağduriyetlerden dolayı ABD’ye yeni gelmiş, çalışma izni olmayan ya da işini kaybeden 240 aile Embrace Relief müracaat ederek yardım talebinde bulundu. Bu ailelerden ilk olarak evine gıda almada bile problem yasayacak olan 47 aileye yardımlar yapıldı. Bu kampanya ile yardımların daha genişletilmesi planlanıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin