ABD’deki eğlence merkezine silahlı saldırıda 3 kişi öldü

ABD’de bir eğlence merkezinde etrafa rastgele ateş açıldı. Saldırı bilgisayar oyunu turnuvasının yapıldığı bir merkezde düzenlendi. Florida eyaletindeki Jacksonville şehrinde meydana gelen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. Alışveriş ve eğlence merkezi Jacksonville Landing’deki GLHF adlı mekanda video oyun turnuvasında meydana gelen saldırıda saldırgan dahil 3 kişi öldü, 11 kişi de yaralandı.

Öte yandan şüphelinin, saldırının ardından kendini öldürdüğünü açıklandı. Jacksonville polisi bölgenin güvenli olmadığını belirterek vatandaşlara uzak durması yönünde çağrıda bulundu. Saldırganın, 24 yaşındaki David Katz isimli bir genç olduğu duyuruldu. Polis saldırının nedeni hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Katz’ın kendisinin de bir bilgisayar oyunu tutkunu olduğu belirtildi. Jacksonville’de yapılan turnuvada, bir futbol oyununun oynandığı ve kazananın Ekim ayında Las Vegas’ta yapılacak daha üst düzey bir turnuvaya gönderileceği ifade edildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump’ın olayla ilgili bilgilendirildiğini açıkladı.  Trump’ın olayın ardından Florida Valisi’ni arayarak bilgi aldığı belirtildi.

 

Amerikan medyasına göre, saldırganın turnuvada kaybetmesinden sonra etrafa ateş açtığı iddia edildi. Jacksonville Şerifi Mike Williams, saldırganın Baltimore doğumlu David Katz (24) ismili genç bir şahıs olduğunu açıkladı. Yaralıların durumunun stabil olduğu bildirildi.

Florida Polisi, ABD basınında yer alan ve saldırganın turnuvada kaybettiği için oyunculara ateş açtığı yönündeki iddiaları ise doğrulamadı. EA Sports’un popüler Amerikan futbolu oyunu Madden için turnuva düzenleniyordu.

CANLI YAYINDA SİLAH SESLERİ

Radyo üzerinden yayınlanan turnuvada dinleyiciler, silah seslerini canlı yayında dinlemiş oldu. Görgü tanıklarına göre, saldırgan etrafına rastgele ateş açarak, mekanda bulunan insanları öldürmeye teşebbüs ettiği bildirildi.

Florida’da son olarak şubat ayında  bir lisede yaşanan silahlı saldırıda 17 kişi hayatını kaybetti. Florida’da zaman zaman kalabalık merkezlerde silahlı saldırılar meydana geliyor.

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin