Bakanların katıldığı toplantıda hedef gösterilen Enes Kanter’e Cuma çıkışı saldırı

ABD’de gazeteci olduğunu belirten Kemal Bozkurt’un bir hafta önce bakanların olduğu toplantıda hedef gösterdiği NBA’in Türk yıldızı Enes Kanter  cuma namazı çıkışı sözlü saldırıya uğradı. Hedef gösterilen Kanter’e yönelik saldırıların artabileceği uyarısı yapılırken  fiziksel saldırıdan endişe ediliyor.

Bugün Cuma çıkışı gerçekleşen olayda Enes’e sözlü saldırıda bulunan 2-3 kişi “Babanın camisine gitseydin. Orada kılsaydın. Hain. Hainlik nasıl bir duygu. Türkçeyi mi unuttun. Meymenetsiz. Hainlik yüzüne yansımış. Sadece sen Amerika’da yaşayamazsın biz de yaşıyoruz hain olmadan. Babana selam göndermek ister misin hain. Yüzlerce kilometre öteden nasıl böyle yaşıyorsun duyarsız, haince.” gibi nefret söylemi içeren ifadelerini kullandı.

Bu ifadeleri kullanan kişileri kamera çeken Kanter ise yaşananları özetledi.

BM toplantıları için New York’a gelen AKP’li bakanlar Hulusi Akar, Berat Albayrak ve Ruhsar Pekcan ile AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in katıldığı toplantıda konuşan Kemal Bozkurt, “Enes Kanter ABD’nin en entelektüel İslami merkezi Islamic Society of Boston Cultural Center’a iki üç haftadır cuma namazına geliyor; Amerika’nın en uzun basketbolcusu Tacko ile beraber. Millet kuyrukta, cemaat kuyrukta. Gençler, çocuklar, yaşlılar, kızlar. Ben tabi çıldırıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

AKP sözcüsü Ömer Çelik bu şikayet üzerine, konuyu takip edeceklerini ve gereğini yapacaklarını belirtmişti.

[Türk ‘gazeteci’ Enes Kanter’i bakanlara şikayet etti: Cuma namazına geliyor, cemaat kuyrukta; ben çıldırıyorum]

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin