ABD’de adaylığını açıklayan Warren: Trump 2020’de özgür bile olmayabilir

2020 ABD başkanlık seçimlerine adaylığını açıklayan Demokrat Partili Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, mevcut Başkan Trump’ın gelecek yıla kadar tutuklanmış olabileceğini söyledi:

“2020 yılına geldiğimizde Donald Trump artık başkan olmayabilir, aslında bakarsanız o dönemde özgür bir insan bile olmayabilir.”

T24’ün haberine göre, Cedar Rapids’de bir konuşma yapan Warren, içinde Trump’ın adı geçen soruşturmalara dikkat çekerek, “Şu anda kaç soruşturma var? Artık sadece Mueller soruşturması da değil. Her yerdeler ve bunlar ciddi soruşturmalar. O yüzden ne olacak göreceğiz.” dedi.

“Trump, bozulmuş düzenin bir belirtisi”

Özel savcı Robert Mueller’in yürüttüğü ‘Rusya soruşturması’ kapsamında Trump’ın yakın çevresinden eski avukatı Michael Cohen ve eski danışmanı Roger Stone gibi birçok isim yargıç karşısına çıktı ve suçlamaları kabul etti.

Trump’ın ‘bozulmuş düzenin bir belirtisi olduğunu’ söyleyen Warren, 2020’de yapılacak seçimlerin ABD’nin geleceğini belirleyeceğini ifade etti. Trump’ın ‘tweet’lerine de değinen Massachusetts Senatörü, “Her gün yeni bir ırkçı, nefret dolu, karanlık ve çirkin tweet görüyoruz. Peki biz adaylar, aktivistler, basın olarak ne yapacağız? Bizi bunlarla bölmesine izin mi vereceğiz?” diye sordu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin