ABD ve Kanada’da 19 şehirde ‘beyaz sandalye’ eylemi: ‘Siz de destek olun’

Advocates of Silenced Turkey (AST), Türkiye’deki insan hakları ihlallerini 21 Kasım’da düzenleyeceği protestolarla dünya kamuoyunun gündemine getirecek.

AST önderliğinde ABD ve Kanada’daki 19 şehirde insan hakları savunucularının düzenlenecek barışçıl gösterilerde Türkiye cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine dikkat çekilecek.

AST’nin yaptığı basın açıklamasında, “Mağdurların sesi olmaya calışan fedakar aktivistler 21 Kasım tarihinde Amerika’da ve Kanada’da, 19 lokasyonda hapishanelerde yaşanan hak ihlalleriyle ilgili barışçıl protestolar düzenleyecek. #JusticeForAll etiketiyle de dünyaya sesini duyurmaya çalışacak olan aktivistler özellikle şu an itibariyle siyasi tutuklu 62,669 kişinin, şüpheli bir şekilde ölen 126 kişinin, beyaz sandalye üzerinde vefat eden Mustafa Kabakçıoğlu’nun, 2019 yılında işkence gören 1,477 kişinin, şu ana kadar zulüm altında ölen 616 kişinin, hapishanelerdeki 605’i ağır 1604 kişinin sesi olmaya çalışacaklar.” ifadelerine yer verildi.

SİZ DE DESTEK VERİN

Hak savunucularını 21 Kasım’daki protestolara davet eden AST “Size düşen şey ise beyaz sandalyenizi ve pankartınızı alıp protestoya katılmak, baskı imkanı bulamayanlar kendi el yazınızla bile pankartınızı oluşturup programa gelebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

AST’nin protesto düzenleyeceği noktalar şunlar:

New York- NJ
Philadelphia
Boston
Washington DC
Chicago
Houston
Austin
Arkansas
Dallas
Seattle
San Fransisco
Bay Area
Los Angeles
Toronto / Kanada
Calgary / Kanada
Sacramento
Arizona
Ottawa/ Kanada
Denver

AST’de *GÖNÜLLÜLÜK*

▪AST’ye *DESTEK*

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin