A Haber mikrofonları: Avrupa’daki akrabam ‘o sel burada olsa işin içinde çıkamazlardı’ diyor; büyük devlet işte bu!

İkisi asker 8 kişinin hayatını kaybettiği ve ciddi maddi hasarın meydana geldiği Giresun’daki sel felaketinden sonra havuz medyası A Haber’in bölgedeki sokak röportajları dikkat çekti.

Israrlı ve yönledirme sorularla mikrofonlara cevap veren bazı bölge halkı, sel felaketinde ziyade AKP iktidarına methiyeler düzdü. A Haber muhabiri felaket sonrası bölgede iş makinelerinin yoğun bir şekilde çalıştığı aktararak, “Vatandaşlarımız bu durumdan memnun. Biz de mikrofon uzattık. İşte o çarpıcı röportaj.” diyerek görüşmeleri paylaştı.

Mikrofona konuşan bir kişi Avrupa’daki yakınlarının ‘geçmiş olsun’ demek için kendini aradığını aktararak, “Hakiki devlet gücü bu. Avrupa’daki akrabam aradı. O sel burada olsa bu işin içinde çıkamazlardı, siz nasıl başardınız orada bunu? Biz uyumaya gittik, makineler çalışmaya devam etti.” dedi.

‘Diyanet İşleri Başkanımız bize dua ediyor’

Başka bir vatandaş ise “Bir tane sağlam esnaf kalmadı, sel felaketinde moralimiz bozdu. Ama devlet var seviniyoruz. Dünyanın en güçlü devleti. Devletimizin gücünü gördük. Düşünsenize Diyanet işleri Başkanımız geldi. Cübbesini sarığını giymiş, bize dua ediyor. Bakanlarımız burada Süleyman Soylu 10 defa geldi.” ifadelerini kullandı.

Başka bir vatandaş ise “Allah başkanımızdan razı olsun. Kimimiz var başka. Bir başkanımız bir de Allah’ımız var. Kaç bakanımız geldi. Hepsinin gücünü hissediyoruz.” şeklinde konuştu.

Sel felaketinde görüntüler

1 YORUM

  1. Milletimizde cok uyanık cıktı, devlet yardımı kesilmesin hukumetle papaz olmayalım diye nasılda laf ediyor bak, herkes kendi haklı haksız menfaatinin nerede oldugunu cok iyi biliyor. Bu konuda ozellikle karadenizliler cok uyanık, malesef bizim egeliler diger bolge insanlarından cok gerideler.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin