890 gün önce kaçırılan Yusuf Bilge Tunç nerede? Ağabeyinin bulunması için TTB Başkanı’na seslendi

Ankara’da yaklaşık 900 gün önce kaçırılan Yusuf Bilge Tunç’un kız kardeşi KHK’lı doktor ve akademisyen Şefika Nur Kurt, Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) yeni başkanı Erinç Sağkan’a ağabeyinin ortaya çıkarılması için çağrıda bulundu.

15 Temmuz’dan sonra Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndaki görevinden KHK ile ihraç edilen Yusuf Bilge Tunç, Ankara’nın göbeğinde 6 Ağustos 2019’da siyah transporterla kaçırıldı. Ailesinin çalmadık devlet kapısı bırakmamasına rağmen aradan 890 gün geçmesine rağmen hiçbir yetkili kılını dahi kıpırdatmadı.

Kaçırılan Yusuf Bilge Tunç’un kız kardeşi KHK’lı akademisyen ve doktor Şefika Nur Kurt, ağabeyinin ortaya çıkarılması için kimsenin adım atmadığını belirterek Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) yeni başkanı Erinç Sağkan’a sosyal medyadan çağrıda bulundu.

Şefika Nur Kurt Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Abim #YusufBilgeTunç tan 890 gündür haber yok! Onun kaçırıldığı ortada ve bulunması için adım atılmıyor. Abimin hayatta olup olmadığını bile bilmiyoruz. Daha kaç gün bu bilinmezlikle geçecek? Evladının bir mezarı olsun diye mi uğraşmalı bu ülkede anne babalar? @barolar @erincsagkan ‘’ ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin