79 yaşındaki kadına ‘sokak kedilerini beslemekten’ 10 gün hapis cezası

ABD’nin Ohio eyaletinde, sokak kedilerini beslediği için polis tarafından birçok kez uyarılan 79 yaşındaki kadına 10 gün hapis cezası verildi. Yargıç, kadının hapis cezasını çekmeye 11 Ağustos’ta başlamasına hükmetti.

Nancy Segula adlı kadının komşuları, 2015’ten bu yana sokak kedilerinden şikayetçi oluyordu. Segula ise, kedilerin eski bir komşusu tarafından terk edildiğini savundu.

BBC Türkçe’nin haberine göre Segula, hakkındaki hapis cezası kararını öğrendikten sonra yaptığı açıklamada “Ben kedi seven biriyim” dedi. Nancy Segula, komşularının evinin etrafındaki kedilerden şikayet etmesinin ardından, son dört yılda dört kez polis tarafından uyarılmıştı.

 

Cleveland kentinin dış mahallelerinden Garfield Heights’taki polis güçlerine göre, Segula’nın beslediği kedilerle ilgili yasal sorunları 2015’te başladı. Geçen haftaki duruşmada, kedileri beslemeye devam ettiğini kabul eden Segula, mahkemeye itaatsizlikten 10 günlük hapis cezasına çarptırıldı.

Bir ihtimal daha var!

Nancy Segula, Cleveland.com internet sitesine yaptığı açıklamada “Altı ya da sekiz yetişkin kedi vardı ve şimdi yavruları da oldu. Ben kendi kedilerimi özlüyorum. Onlar öldü, kocam öldü. Yalnızım ve dışarıdaki kediler ve yavruları bana yardımcı oluyor. Kediler evime gelip duruyorlar, geldiklerinde yiyecek bir şey vermezsem kendimi kötü hissediyorum” dedi.

Segula ayrıca cezayı çok ağır bulduğunu söyledi ve şu ana dek 2 bin dolar da para cezası ödediğini kaydetti.

Ancak Segula, yine de hapis cezasından kurtulabilir. Yargıç Jennifer Weller’ın bir duruşma daha yapıp, farklı bir cezanın verilip verilemeyeceğini değerlendirmesi bekleniyor.

Segula’nın evinden şu ana dek 22 kedinin çıkarıldığı vurgulandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin