75 yaşındaki Ahmet Amca 3 yıldır hücre hapsinde tutuluyor, tahliye edilmiyor

Üç yıldır tutuklu ve tek kişilik hücrede tutulan, kalp spazmı geçiren ve yüksek tansiyon hastası olan Ahmet Akdoğan’ın tüm başvurulara rağmen tahliye edilmiyor.

Konuyu TBMM’de yaptığı toplantıda gündeme getiren İnsan Hakları Soruşturma Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Ahmet Akdoğan, 75 yaşında. Yüksek tansiyon hastası, 3 yıldır tek kişilik hücrede. Başvuruları hep reddedilmiş. Hücrede ölü halde bulununca mı sesiniz çıkacak?” diye sordu.

Gergerlioğlu, Akdoğan’ın üç yıldır hücrede tutulduğunu hatırlatarak, “Belki delirerek çıkacak oradan, belki de cenazesi çıkacak” diyerek tahliyesine ilişkin talepleri reddeden yargı mensuplarını ve Adalet Bakanlığını göreve çağırdı.

FETHULLAH GÜLEN’İN AKRABASI OLDUĞU İÇİN ÜÇ YILDIR HÜCRE HAPSİNDE

Ahmed Akdoğan, Hizmet Hareketi’ne yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında İzmir’de 5 Ağustos 2016 tarihinde gözaltına alınarak tutuklanmıştı. O günden beri hücrede tutulan ve sağlık sorunlarıyla mücadele etmeye çalışan Ahmet Akdoğan hücrede kalp spazmı da geçirmişti.

Ailesi yaşından ve sağlık sebeplerinden dolayı Akdoğan’ı tahliyesi ve özgürlüğü için defalarca

Fethullah Gülen ile akrabalığı olduğu için aylardır tek kişilik hücrede tecrit altında tutulan Akdoğan, kalp spazmı geçirmesine ve sağlık problemlerine rağmen tahliye edilmiyor.

‘ANNELERİ ELEKTRONİK KELEPÇELİ YARGILASANIZ NE OLUR?’

Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevlerindeki hasta, çocuklu, hamile tutuklulukları tekrar hatırlattığı basın toplantısında onlarca ihlali derleyip paylaştı. Gergerlioğlu, tutuklu annelere değinirken şu ifadeleri kullandı: “Anneler evde elektronik kelepçeyle kalabilirdi çocuklarıyla en azından evde durabilirdi, bu ve bunun gibi binlerce aile yargı reformu konusunda büyük bir beklenti içindeydi. 800’e yakın bebek şu anda cezaevlerinde büyüyor ve bir anlam veremiyorlar!”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin