7 aylık hamile öğretmen korona gölgesinde cezaevinde doğumu bekliyor

Hamile kadınların kanunlara göre gözaltına alınması ve tutuklanması yasak olmasına rağmen 5 Haziran’da eşi Samet Sarı ile birlikte gözaltına alınan Sehat Sarı cezaevinde koronavirüs bulaşma riskine rağmen tutuklandı.

5 yıllık evli ve 1,5 yaşında Mustafa Vedat isminde bebekleri olan Sarı çifti 5 Haziran’da gözaltına alındı. Kimya öğretmeni olan Sehat Sarı ve beden eğitimi öğretmeni olan Samet Sarı tutuklanarak Aksaray Cezaevi’ne gönderildi.

Sehat Sarı 6 aylık hamile olmasına rağmen 5275 sayılı Ceza İnfaz Kanunu’na aykırı bir şekilde tutuklanarak 1,5 yaşındaki bebeği Mustafa Vedat’tan koparılarak koronavirüsün kol gezdiği cezaevine atıldı.

İddianameleri yazılmadığı için henüz ne ile suçlandıklarını bilmeyen Sarı çiftinin 1,5 yaşındaki bebeği hem annesiz hem de babasız bırakılırken hamileliğinin 7. ayına giren Sehat Sarı cezaevinde ikinci çocuğunu dünyaya getirmeyi bekliyor.

Yetkililere çağrıda bulunan yakınları Sehat Sarı’nın cezaevinde sağlıksız şartlarda doğum yapmasını istemediklerini ve tutuksuz yargılanması talep etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin