65 yaş ve üstünün sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sona erdi. 3 saat süren toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasının sona erdirildiği bildirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle kabine 3 ay sonra Erdoğan başkanlığında ilk kez yüz yüze toplandı.

Kabine toplantısı sonrası Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Uzun bir aradan sonra yüz yüze gerçekleştirdiğimiz toplantımız az önce sona erdi. Normalleşme adımlarının çok yönlü değerlendirmesini yaptık. Ülkemizin tek başına salgını yenmesi yetmiyor. Dünyanın tamamının da bu salgını yenmesi gerekiyor. Salgın sürecinde hizmete açtığımız hastanelerin yatak ve yoğun bakım üniteleri birçok hastaneyle yarışacak düzeydedir. Genel Sağlık Sigortası sistemimiz dünyaya örnek olmuştur. Sayıları 1 milyon 100 bini bulan sağlık ordumuzla 83 milyon vatandaşımızın hizmetindeyiz.

Elbette zaman zaman istemediğimiz görüntülere şahit oluyoruz. Ancak kurallara riayetin genel olduğu kanaatindeyim. Türkiye her mücadeleyi yürütecek gereken her şeyi yapacaktır. Milletimden hem yeni dönemin kurallarına uyarak hem işine gücüne sıkı sıkıya sarılarak bu sürece destek vermesini istiyorum. 2023 hedeflerine ulaşmamıza en yakın dönemdeyiz. Bizlere bugünlere kadar nice başarılar lütfeden Rabbimizin önümüzdeki aydınlık günlere de kavuşturacağına inanıyorum.

Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saatleri 22.00’den 24’e uzatıldı.

1 Temmuz’dan itibaren tiyatro ve sinemalar faaliyete geçecek

65 yaş üstü haftanın her günü dışarı çıkabilecek.

18 yaş altı anne ve babasıyla dışarı çıkabilecek

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin