630 gün önce kaçırılan Yusuf Bilge Tunç’un babası haykırdı: Yok mu Allah’ını seven birileri?

Yusuf Bilge Tunç 630 gün önce Ankara’da kaçırıldı. Oğlunun bulunması için 630 gündür çalmadık kapı bırakmayan ancak herhangi bir haber alamayan baba Mustafa Tunç, ‘‘Yok mu Allah’ını seven birileri. İmdat diyorum, bağırıyorum, sesim duyulmuyor.’’ diye haykırdı.

15 Temmuz’dan sonra Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndaki görevinden KHK ile ihraç edilen Yusuf Bilge Tunç, Ankara’nın göbeğinde 6 Ağustos 2019’da siyah transporterla kaçırıldı. Yusuf Bilge Tunç’a ait olan arabayı Gimat civarında bulan ailesi, polise başvurmasına rağmen 35 gün boyunca olay yeri incelemesi yaptıramadı. Yusuf Bilge Tunç’un bulunması çalmadıkları devlet kapısı bırakmayan gözü yaşlı ailenin yüzüne tüm kapılar kapandı.

”YUSUF’UM KAYBOLALI 20 AY OLDU”

630 gündür oğlundan gelecek güzel bir haberi bekleyen acılı baba Mustafa Tunç, ‘‘Yusuf’um kaybolalı 20 ay oldu. Ailecek dayanılmaz acı çekiyoruz. Yok mu Allah’ını seven birileri, bizim sesimizi de duyun, oğlum Yusuf Bilge Tunç 20 aydır kayıp. İmdat diyorum, bağırıyorum, sesim duyulmuyor.” ifadelerini kullandı.

Anne, baba, eşi ve 3 çocuğu ‘bugün gelir’ diye umutla Yusuf Bilge Tunç’un yolunu gözlüyor.

BU İNSANLAR NEREDE?

Türkiye’de son yıllarda artan kaçırılma ve kaybetme vakaları TRT’de yayınlanan ‘Teşkilat’ dizisinde her ne kadar meşru gösterilmeye çalışılsa da kamuoyu ortadan kaybedilen insanları sormaya devam ediyor. Yusuf Bilge Tunç 630, Gülistan Doku 477, Hurmüz Diril 474, Mehmet Bal 458, Hüseyin Galip Küçüközyiğit 119 gündür ortada yok.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin