6 gün önce kaçırılan Gökhan Güneş evine döndü

İstanbul’da bir araca zorla araca bindirildikten sonra 6 gün kendisinden haber alınamayan Gökhan Güneş bu sabah erken saatlerde gözleri bağlı bir şekilde Başakşehir’e bırakıldı.

İstanbul Başakşehir’de 20 Ocak günü kaçırılan elektrik işçisi Gökhan Güneş evine döndü. Ezilenlerin Hukuk Bürosu, attığı tweet ile Güneş’in bu sabah erken saatlerde İkitelli’deki evine döndüğünü duyurdu.

Güneş’in bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Ezilenlerin Hukuk Bürosu, konuya ilişkin ayrıntılı açıklamanın gün içinde yapılacağını aktardı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Gökhan Güneş’in gözleri bağlı bir şekilde Başakşehir’de serbest bırakıldığını kaydetti.


NE OLMUŞTU?

Başakşehir’de elektrik işçisi olarak çalışan, ESP’li Gökhan Güneş’ten 20 Ocak’tan bu yana haber alınamıyordu. Kaçırılma anının görüntülerine ulaşılan Gökhan Güneş ile ilgili olarak günlerdir eylemler yapılıyor, ailesi Emniyet ve Savcılık nezdinde girişimlerde bulunuyordu. Bir işyerinin ve İETT’nin kamera kayıtlarında, Güneş’in otobüsten indiği ve bir grup tarafından zorla araca bindirildiği net biçimde görülüyordu.

Emniyet yetkililerinin Gökhan Güneş’in ailesine “oğlunu teslim edeceğiz” dediği öğrenilmişti. Gökhan Güneş’in avukatı Sezin Uçar, daha önce ajanlık teklifi yapılan Güneş’in “istihbarat görevlileri veya Terörle Mücadele Polisleri tarafından gözaltında tutulduğunu” düşündüklerini söylemişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin