’50 yolsuzluk dosyası hazır, savcılığa verilecek’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden önceki dönemlere ait en az 50 imar-rant yolsuzluk dosyasının ellerinde hazır olduğunu ve bunların kısa sürede savcılığa verileceğini açıkladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde konuşan Yavaş, dosyalarının bir kısmının sözde fetö bağlantılı olduğunu, bir kısmının da geçmiş döneme ait imar yolsuzluk ve rant ihbarlarını kapsadığını kaydetti. Yavaş, hala bazı ihbarların incelenmesinin de sürdüğünü belirtti.

‘DÜZENLEME YAPMAZLARSA TOGO KULELERİNİ YIKARIZ’

Yavaş, kendisini eski ATO Başkanı Sinan Aygün’le karşı karşıya getiren TOGO kuleleri konusuna da değindi. Togo kulelerinin olduğu bölgede daha yeni hükümetin bir arsa sattığını, buna 12 kat bina izni verildiğini anlatan Yavaş, TOGO kulelerinin de bu seviyede olması gerektiğini vurguladı ve “Eğer Belediye’nin istediği düzeye getirmezler, gerekli düzenlemeleri yapmazlarsa, o kuleleri yıkarız” diye konuştu.

2 YORUMLAR

  1. Hele sukur…bu yolsuzluk dosyalarini biraz daha geciktirirse, Yavas-yavas degil; ampul gibi elinde patlar…
    Imamoglu’nu kanal ile oyaliyorlar…sadece 100 tane clio muydu yani akp.cetesinin Istanbul yolsuzlugu…nerede dosyalar, suc duyurulari…hepsi kendi basinda patlayabilir…cunku adamlar ne hirsizlik yaptiklarini biliyor…oradan vururlar.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin