5 kişiden 1’i faturalarını ödeyemiyor, 3’ü ise ödemekte çok zorlanıyor

Metropoll Araştırma’nın anketinin sonuçlarına göre toplumun sadece yüzde 23.9’u faturalarını ödeyebildiğini söyledi. Elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemediğini söyleyenlerin yüzdesi ise 18.6 oldu.

MetroPoll Başkanı Özer Sencar, Metropoll Araştırma tarafından yapılan ‘Türkiye’nin Nabzı Mart 2022’ anketinin sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Anket sonucuna göre toplumun 5’te 1’i elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemiyor. Siyasi parti seçmenlerinden AKP’li seçmenlerin yüzde 46.1’i fatura ödemekte zorlanmadığını söylüyor.

MetroPoll Başkanı Özer Sencar, “Seçmenlerin yaklaşık beşte biri elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemiyor. Ödeyebilenlerin de büyük kısmı çok zorlandığını söylüyor” dedi.

Anket sonucuna göre elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemediğini söyleyen vatandaşlar yüzde 18,6, ödeyebiliyorum ama zorlanıyorum diyenler yüzde 57, ödeyebiliyorum diyenler ise yalnızca 23.9.

Şubat 2022’den Mart 2022’ye kadar ‘faturalarımı ödeyemiyorum’ diyen vatandaşların yüzdesi yüzde 4.2’lik artış gösterirken ‘ödeyebiliyorum’ diyenlerin sayısı yüzde 2,9 azaldı.

‘Faturalarınızı ödeyebiliyor musunuz?’ sorusuna AKP seçmenlerinin yüzde 46.1’i ‘ödeyebiliyorum’ dedi, MHP seçmenin yüzde 30.3’ü de fatura ödemekte zorluk yaşamadığını söyledi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin