4 akademisyenin katili Bayar, fişlemelerini emniyet istihbaratla birlikte yapıyormuş

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde 4 akademisyeni katleden Volkan Bayar, şikayet ettiği öğretim üyesi için verdiği dilekçede “Şahısla ilgili istihbarat raporlarının gelmesini bekledim” dediği ortaya çıktı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde 4 kişiyi katleden Volkan Bayar’ın, özellikle sözde F… iddiaları üzerini yaptığı fişlemeler ve ihbarlarla ilgili Emniyet istihbaratıyla ilişkisi olduğu ifade ediliyor. Bayar, şikayet ettiği bir başka öğretim üyesine açtığı hakaret davasına verdiği dilekçede, “Şahsın F… üyesi olabileceğini değerlendirmekteydim. Ancak her şeye rağmen şahısla ilgili istihbarat raporlarının gelmesini bekledim” ifadelerini kullanmış. O öğretim üyesi Bayar’ın bağlantılarının araştırılması gerektiğini söylüyor.

Cinayetlerin ardından Bayar’a yönelik pekçok bilgi ve iddia da ortaya saçıldı. Babası istihbarat kökenli bir polis olan Bayar’ın Emniyet’le yakın ilişkide olduğu iddiaları da tartışma konularından biriydi.

Cinayetlerden 2 gün önce Bayar’ın Eskişehir 6. Asliye Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na verdiği dilekçede de bu iddiayı destekler ifadeleri mevcut. Bayar davayı, Osmangazi Üniversitesi’nde görevliyken SÖZDE “F…’cü” diye şikayet ettiği Yrd. Doç. Dr. Yalçın Bay’a karşı açmış. Davanın konusu ise hakaret. İhraç edildikten sonra kendisi için “Tetikçi” demesi üzerine Bay’a dava açan Bayar, karar duruşmasına verdiği dilekçede “Şahsın F… üyesi olabileceğini değerlendirmekteydim. Ancak her şeye rağmen şahısla ilgili istihbarat raporlarının gelmesini bekledim” ifadelerini kullanmış.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin