Ahmet Burhan, babasına hasret gitti… Vefat haberi sevenlerini hüzne boğdu

2 yıldır cezaevinde olan babası Harun Ataç’ın yolunu bekleyen kemik kanseri 9 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç hayatını kaybetti. Ahmet’in vefat haberini ise “Ahmetim, Kara efem aramızdan ayrıldı.” diyerek Aktivist Arlet Natali Avazyan verdi.

Anne Zekiye Ataç, Ahmet Burhan’ın 3-4 gündür ‘baba baba’ diye ağladığını söyledi. Cezaevindeki babasının gelmesi için izin talebine rağmen savcılık ancak sabah gelmesine izin verdi. Ahmet çok sevdiği ve hapiste olan babasını son kez göremedi.

Avazyan daha önce, “Ahmet’in 3 kez kalbi durdu. Şuanda doktorlar müdahale ediyor. Babası ancak sabah gelebilecek… Umarım babası evladını son kez hayattayken görebilir.” ifadeleriyle son durumu paylaşmıştı.

İşte Avazyan’ın o Twetti;

Annesi Zekiye Ataç’a hukuksuz bir şekilde uzun süre pasaport verilmediği için yurtdışındaki tedavisi aksadığı için Türkiye’ye dönen kemik kanseri hastası Ahmet Burhan Ataç’ın sağlık durumu kötüleştiği için hastaneye kaldırıldı. Nefes alamayan ve ciğerlerinde metastazlar çoğalan 9 yaşındaki Ahmet Burhan yoğun bakımda uyutuluyordu.

Aktivist Arlet Natali Avazyan sosyal medya paylaşımda Ahmet Burhan’ın yoğun bakımda uyutulduğunu duyurmuştu.

5 SAATLİĞİNE BABASINA KAVUŞMUŞTU

Kemik kanseri Ahmet Burhan Ataç’ın babasına oğlunu görmesi için 27 Mart’ta 5 saatliğine izin verilmişti.

Tedaviye cevap vermediği için Almanya’da Türkiye’ye geri dönen 9 yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan, cezaevindeki babası ile hasret gidermişti. 5 saatlik görüş süresi dolan çaresiz baba Harun Ataç, Ahmet Burhan’a ”Allah’a emanet ol oğlum… Seni çok seviyorum…” diyerek veda etmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin