29 Aralık’tan bu yana babasını arıyor: Ya ona da işkence yapılıyorsa!

Elektrik işçisi Gökhan Güneş’in kaçırıldığı günden serbest bırakıldığı zamana kadar işkenceye maruz kaldığının ortaya çıkması, 29 Aralık’tan bu yana kayıp olan eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in ailesini de endişelendirdi. Babasının bulunması için haftalardır çırpınan Nursena Küçüközyiğit, 31 Aralık’tan bu yana yaptığı bütün başvuruların sonuçsuz kaldığını anlatıyor. Küçüközyiğit, şunları söylüyor:

SAVCI ANCAK 15 GÜN SONRA ATANABİLDİ

“Babam Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten 29 Aralık’tan beri haber alamıyoruz. 31 Aralık’ta karakola gittim, 1 Ocak’ta CİMER’e başvurdum. Savcı ataması ancak 15 Ocak’ta yapıldı. Arada geçen sürede kendi imkanlarımla babamın ofis giriş çıkış görüntü kayıtlarına ulaştım. 3 kişi tarafından takip edildiğini tespit ettik. O görüntülerin incelemesi hala yapılmadı. Babamın aracının son görülme noktası ile ilgili üç polis birbiri ile çelişen açıklamalar yaptı. Babamın aracı da hala bulunamadı.”

ANKARA’NIN GÖBEĞİNDE İNSAN KAYBOLUR MU?

“Bugün serbest bırakılan Gökhan Bey işkence gördüğünü ve tehdit edildiğini anlattı. Babamın da benzer şeyler yaşıyor olabileceğini düşünüyorum. Yetkililer gerekli adımları atmıyor. İşkence ve zorla kaybedilme insanlık suçudur, bu kadar ciddi bir durumda ve Ankara gibi her yerinde kamera bulunan bir şehirde babamın hala bulunmuyor olması normal değil. Bu konunun unutulmasına izin vermeyeceğim, ülkemizde insanların yok olması/yok edilmesi mümkün değil.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin