’23 yılda 15 gün tatil yaptım mı bilmiyorum’ diyen Melih Gökçek, 650 gün tatil yapmış

AKP’li eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i yalanlayan bir olay daha ortaya çıktı. Yaptığı açıklamada “23 yılda toplam 15 gün tatil yaptım mı, bilemiyorum” diyen Gökçek’i belediye başkanlığı döneminde yaklaşık 650 gün izin kullandığı belirtildi.

Gökçek, daha önce de 26 bin TL tutarındaki ağaçları kendisinin aldığını söylemiş, ancak ortaya çıkan faturalar kendisini yalanlamıştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında dile getirdiği, “İstanbul’u sel bastı, beyefendi tatilde” ifadelerinin ardından Gökçek, “23 yılda toplam 15 gün tatil yaptım mı, bilemiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Milli Gazete’nin haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan ve ismi açıklanmayan bir yetkili Gökçek’in belediye başkanlığı döneminde kullandığı izinlere dair şu açıklamayı yaptı:

“Melih Gökçek’in 1995’ten görevden ayrılana dek yurt dışında 425, yurt içinde ise 222 gün izin kullandığı görülüyor. Bu verilere hafta sonu, bayram izinleri ve tweet saatleri dahil değildir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin