22 Temmuz Sahur Operasyonu’nun 7. yıldönümü: ‘Bir hukuk enkazının altındayız’

17-25 Aralık 2013’teki Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarını gerçekleştiren emniyet mensupları, 7 ay sonra AKP iktidarının siyasi operasyonuna maruz kaldı.

22 Temmuz 2014’te Ramazan ayında gerçekleştirilen sahur operasyonu ile gözaltına alınan polisler tutuklandı ve çoğu 7 yıldır cezaevinde. Yolsuzluk operasyonlarını ‘darbe’ diye lanse eden iktidar, 15 Temmuz’u bahane ederek polislerin eş, çocuk ve yakın akrabalarını da tutukladı.

‘Bir hukuk enkazının altındayız’

Polislerin avukatı Sümeyra Bulduk Twitter hesabından operasyonun yıldönümünde paylaşımlarda bulundu.

Biz bugün tam 7 yılı geride bıraktık! Sitemim ve cümlelerimin uzunluğu bu yüzden… Ortak söylemin aksine 5 yıl değil 7 yıldır bir hukuk enkazının altındayız. 22 Temmuz 2014te bir sahur operasyonuyla, işkence altında başladı her şey. Tam 7 YIL BİTTİ! 7 KOCA TUTSAK YIL!

15 Temmuz 2016 öncesini lütfen unutmayın. O dört duvar arasına 15 Temmuzdan çok önce hapsedildi değerli müvekkillerim. 5 yıl olan tutukluluk süresini, bir Ohal kanunuyla tutukluluklarının 4.yılında 7 yıla çıkardılar ve TMKya göre en fazla tutuklu bırakılma süreleri bugün doldu.

Tahliye talebimizin muhtemel olumsuz sonucuna rağmen biz bu mücadeleyi bırakmıyoruz.Ama yalnızız.Bir tripotla geçmediğimiz için karşınıza destek görmüyoruz.Bir tripotun karşısında anlatılanları ve daha fazlasını ayrıntılarıyla dava dosyalarımızda senelerdir anlatıyoruz,yazıyoruz.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin