Davutoğlu cephesinden Erdoğan’a: “Bagajımızda birşey yok, tehdit yok”

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu’nun “eski defterler” açıklamalarına Tayyip Erdoğan “Bagajlarında ne varsa döksünler” sözleriyle cevap verirken Davutoğlu cephesinden cevap gecikmedi. AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Erdoğan’ın sözlerine  “Tehdit lafı siyasetçilere yakışmaz. Bagajımızda da bir şey yok. Bagajımız yok, bir tehdit kelimemiz yok” cevabını verdi.

Yeni parti kurma hazırlığında olan AKP’li eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “eski deflerleri açmak”la başlayan tartışmaya AKP’li Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’ın bugün Cuma Namazı çıkışı yaptığı açıklamasında “Bagajlarında ne varsa döksünler” sözleriyle büyümüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Söyleyecekleri ne varsa söylesinler, böyle lafla tehdit olmaz. Bagajlarındakini ortaya dökmelerinde fayda var” sözlerine Davutoğlu cephesinden cevap geldi.

“BAGAJIMIZDA BİR ŞEY YOK”

Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer aldığı bilinen eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Erdoğan’ın sözlerine ilişkin “Tehdit lafı siyasetçilere yakışmaz. Tehdit etmek bunlar doğru şeyler değil. Bagajımızda da bir şey yok. Bagajımız yok, bir tehdit kelimemiz yok” dedi.

Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Özdağ, “Dört buçuk saat konuştu Sayın Davutoğlu. Bildiklerini, inandıklarını, yaşadıklarını, gelecek tasavvurunu dile getirdi. Burada bir polemik yaratmaya gerek yok. Sayın Davutoğlu düşüncelerini söyledi. Bunu kamuoyu takdir edecek” dedi.

“DİLİMİZE ÇOK DİKKAT EDECEĞİZ”

İnandıkları yolda yürüdüklerini ifade eden Özdağ, “Siyaset yaparken ileride birbirimizin yüzüne bakamayacağımız lafları söylemeyiz. Siyasete bir seviye kazandırmak istiyoruz. Siyasete bir üslup getirmek istiyoruz. Takdiri milletimiz yapacak. Herkes de bir şeyler söyleyebilir. Her parti yetkilileri birbirlerini eleştirebilirler, tenkit edebilirler. Bunları yaparken de bilgi dahilinde, belgeli yapmaları gerekir. İftira atmadan, şahsiyet cellatlığı yapmadan, haysiyet cellatlığı yapmadan yapmakta fayda var. Dilimize çok dikkat edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tehdit laflarının siyasetçilere yakışmadığını söyleyen Özdağ, “Tehdit etmek bunlar doğru şeyler değil. Bagajımızda da bir şey yok, bagajımızda sadece şeffaflık var, bagajımızda sadece güzellikleri alkışlamak, eksikleri, yanlış yapılanları söylemek var bagajımızda. Bunlar da demokrasinin, insan haklarının, fikir hürriyetinin gereği, bunları yapıyoruz. Geçmişte beraber olduğumuz insanlarla ilgili mutlaka ki dikkatli konuşmak zorundayız” dedi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin