‘17-25 Aralık Araştırma Komisyonu’ndaki belgelerin tamamı yakıldı’

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kurulan 17-25 Aralık Araştırma Komisyonu’ndaki tüm belgelerin yakıldığını öne sürdü. AKP’li Aziz Babuşçu ise iddiaya karşı çıktı.

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Ne Oluyor?’ programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 4 bakanı istifa sürecine götüren 17-25 Aralık operasyonunu araştırmak için Meclis’te kurulan komisyon hakkında “Devlette devamlılık diye bir şey vardır. Bir komisyon oluşturuyorsunuz, komisyon bir çalışma yapıyor, çalışma sonucu bittikten sonra arkadaşlarımıza bilgi verilmiyor. O belgelerin tamamı imha edildi” iddiasında bulundu.

‘REZA İÇİN KAÇ KEZ AMERİKA’YA GİDİLDİ?’

ABD’de Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla’nın sanık, Reza Zarrab’ın tanık olduğu davayla ilgili konuşan Tekin, Türkiye’nin İranlı iş adamından ‘haber alınamadığı’ iddiaları üzerine ABD’ye 2 kez nota verildiğini hatırlattı ve “ABD tarafından askerlerimizin kafasına çuval geçirildiğinde verilmeyen nota, Reza Zarrab için iki kez verildi. Kaç kez Reza için Amerika’ya gidildi?” diye sordu.

‘BİZ DE ZANNEDİYORUZ Kİ FETÖ İÇİN GİDİYORLAR’

Tekin “Sayın Cumhurbaşkanı gitti, Başbakan gitti, bakanlar gitti. Biz de zannediyoruz ki FETÖ için gidiyorlar. Maalesef ABD gazetelerinde de okuduğumuzda, sadece Reza Zarrab için gidip geldiklerini görüyoruz. Reza için niye gidiyorsunuz?” diye devam etti.

BABUŞÇU İDDİAYI REDDETTİ

Aynı programa Tekin’den sonra konuk olan AKP İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu ise bu iddiaya, “Sadece hukuk dışı dinleme raporları imha edildi, diğer belgeler duruyor” diye yanıt verdi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Aldattığını düşündüğü için dedektif tutuyor. Dedektif herşeyi aylarca araştırıyor: telefon görüşmeleri, mesajlaşmalar, restoran, bar, tatil köyleri, otel odalarındaki fotoğraf ve videolar, yapılan harcamaların faturaları, alışveriş fişleri…
  Dosya açığa çıkınca eşin tepkisi: “bunlar sahte”, “hepsi montaj”, “teknoloji artık ilerledi zaten; sen yaptırdın”, “ben namaz kılıyorum; namaz kılan birinden nasıl şüphe edersin?”, “sana kimse inanmaz”…
  Aile meclisi kuruluyor; aldatan güçlü. Biri “bu belgeler sahte; ben öyle hissettim” diye savunuyor aldatanı. Sonunda “sen kimsin ki “hukuk dışı dosya hazırlatıyorsun” deyip dosyanın hepsini yakıyorlar…
  Adamlara “ya dosyası neden yaktın” dediğinde cevapları “bunlar hukuk dışı elde edilmiş belgeler”…
  En sonunda aldatan karşı taraf bizzat kendisi itiraf edip yaşadığı fantazileri itiraf ediyor. Tepki hala şu: “iyi ama o zaten yalancııı!”
  Ey hala AKP’ye destek veren kardeşim! Bu adamlar yüzünden onbinlerce müslüman kardeşini Aydınlıkçıların ve onların işbirlikçilerinin önüne attın. Onlar da hapislere yolladılar. Hiç mi aklın yok? hiç mi vicdanın yok? Hala uyanmayacak mısın?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin