15 Temmuz’da Erdoğan’ı korumak için çatışan polise ByLock’tan 6 yıl 3 ay hapis

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan orada olmadığı halde tutuklayarak başka bir yere götürmeleri için gönderilen askerlerle çatışan Marmaris Karakol Amiri Başkomiser M.O.’nun, Bylock kullanıcısı olduğu için hakkında ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açıldığı ve başkomiserin 6 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırıldığı ortaya çıktı.

Başkomiser M.O. duruşmada gece yaşananları şöyle anlatmıştı:

“Marmaris’te o gece darbe olduğunda ben oranın karakol amiriydim. Yine darbeyle alakalı askerlerin yargılandığı davada ben müştekiyim. Karşılarına çıkan ilk adamlardan bir tanesi de benim. ‘Teslim ol…’ diye bana bağırdılar onlar. Nedip Cengiz Eker bizim yanımızda şehit oldu.”

Muğla’da görülen ve Cumhurbaşkanı’na suikast girişimi adı verilen davada sadece 1 sanık hakkında beraat kararı verildi. Çocuğunun doğum günü fotoğrafları sayesinde 224 gün sonra beraat eden eski Pilot Yarbay Hüseyin Yılmaz’ın Avukatı Suat Özbek, müvekkilinin o gece yaşadıklarını kitapta şöyle aktardı:

“Recep Tayyip Erdoğan’ın bulunduğu yerin bilgisini verdiği iddia edilen müvekkilimin suçsuz olduğunu mahkeme sürecinde yaptığımız savunma ile ispatladık ve mahkeme beraat kararı verdi. Bu süreçte müvekkilimin saat 23.00’te Akıncı Kışlası’na gittiğinin iddia edildiği, ancak bahsedilen saatlerde çocuğunun doğum günü için saat 22.30’a kadar evde olduğunu HTS kayıtları, o gece ailesiyle birlikte çekilen fotoğraflar ve tanık ifadeleriyle ispatladık. Mahkeme, sunduğumuz deliller sonrasında saat 22.00 sıralarında Sönmezateş ile konuşan Yarbay Hüseyin’in müvekkilim olmadığı kanaatine ulaştı. Mahkeme müvekkilim hakkında en doğru kararı verdi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin