11 milyar dev bütçesi olan Diyanet, Ramazan programına 500 bin lira harcadı!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde gerçekleştirilen iftar ile sahur canlı yayın programları için yaklaşık 500 bin lira harcandığı ortaya çıktı. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı ve Ahmet Hamdi Akseki Camii’nin bahçelerinin dokuz aylık bakımı için de 203 bin TL ödendi.

2020 yılında bütçesi 11 milyar 519 milyon 609 bin TL’ye yükseltilen Diyanet İşleri Başkanlığı yüz binlerce liralık ihalelere imza atıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, 28 Nisan tarihinde “2020 Yılı Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde gerçekleştirilecek olan iftar ve sahur canlı yayın programı hizmet alım işi” başlığıyla ihale düzenledi. İhaleye tek başına katılan “Son Yapım Medya Prodüksiyon Hizmetleri Şirketi” ile 6 Mayıs tarihinde 493 bin TL’lik sözleşme imzalandı. Canlı yayın Diyanet TV’den yapıldı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; sadece bir şirketin katıldığı ihale, Kamu ihale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ivedilikle yapılması gerekliliği idarece belirlenen hallerde veyahut idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” durumlarında kullanılan tartışmalı 21/B maddesine dayanılarak pazarlık yöntemiyle yapıldı.

BAHÇE BAKIMINA DA 203 BİN TL VERDİ

Canlı yayınların yapıldığı Ahmet Hamdi Akseki Camii ile hemen yanında bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bahçesinin bakım masrafları da binlerce lirayı buldu. Diyanet, 3 Mart’ta da dokuz ay sürecek “Bahçe Bakımı, Bitkisel Sulama ve Peyzaj Hizmeti Alımı İşi” adı altında bir ihale düzenledi.

İki şirketin katıldığı ihaleyi 203 bin TL teklif veren “Yeni Egemen Yapı Dekorasyon İnşaat Taahhüt Emlak İnşaat Malzemeleri Hırdavat Sanayi Ticaret Şirketi” kazandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin