Cesedi günlerce buzdolabında saklanan Cemile’nin dramı kısa film oldu!

Şırnak’ta 2015’te sokağa çıkma yasağı sırasında öldürülen ve cesedinin kokmaması için annesi tarafından günlerce buzdolabında bekletilen Cemile Çağırga’nın kısa filmi yapıldı.

Cizre’de 7 Eylül’de Cudi Mahallesi’ndeki evinin kapısının önünde vurularak öldürülen 10 yaşındaki Cemile Çağırga’nın kısa filmi yapıldığını HDP Kocaeli Milletvekili ve Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda duyurdu.


FAİLLER DAHA BULUNAMADI

Cizre’de ‘sokağa çıkma yasağı’ kararının sürdüğü 7 Eylül 2015 tarihinde Cudi Mahallesi’ndeki evlerinin kapısı önünde vurularak öldürülen ve cenazesinin kokmaması için annesi Emine Çağırga’nın buzdolabında sakladığı 10 yaşındaki Cemile Çagırga’ya ilişkin, Cizre Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatılan soruşturmada olayın üzerinden geçen süreye rağmen failler bulunamadı.

SABAHA KADAR KIZIMI KOYNUMDA YATIRDIM

Kızının vurulduğu anı anlatan annesi Emine Çağırga, “Saat 8 gibi bir silah sesi duyduk, dediler ki ‘Cemile düşmüş.’ Koşup baktım, bayıldı sandım. Sonra bana son kez bakıp ‘Ay anne’ dedi ve gözlerini bir daha açmadı. Kucağıma alıp eve getirdim. Çok sıcaktı bozulmasın diye önce etrafına buz koyduk. Görümcelerim onu yıkadı. Öylece sabaha kadar onu koynumda yatırdım. Sabah olduğunda ise onu derin dondurucuya koyduk. Sonra milletvekilleri geldiler, onu alıp götürdüler.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin