Yumrukçu Sarıgün’ün elini öpüp sosyal medyada paylaştılar

Ankara’daki şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırarak yumruk atan Osman Sarıgün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra köyüne döndü. Sarıgün’ü ziyaret edenler ise elini öperek hatıra fotoğrafı çektirdi ve sosyal medyada paylaştı.

Sözcü’nün haberine göre, serbest bırakıldıktan sonra Çubuk’a bağlı Akkuzulu köyündeki evine dönen Sarıgün, ziyaretçi kabul etmeye başladı. Adeta tebrikleri kabul eden Sarıgün, bazı ziyaretçilere elini öptürdü. Sarıgün’ün elini öpenler çektirdikleri hatıra fotoğrafını sosyal medyada paylaştı.

Osman Sarıgün, gözaltında verdiği ifadede, galeyana geldiğini ve çok pişman olduğunu söylemişti.

AKP il başkanı: Biz yiğitlerimizi yedirmeyiz

AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise Sarıgün’ün tahliyesi için “Hainler ile bir oldunuz, Milletimizin kutsiyeti ile alay edercesine sofralarında kaşık salladınız. Şehit acısı ile verilen tepkiye, genel merkezinizde terör destekçilerinin ziyaretleri ile karşılık verdiniz. Siz haininize sahip çıkarken, biz yiğitlerimizi size yedirmeyiz” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Milletvekili Tuncay Özkan da Sarıgün’ü ziyaret edenlerin fotoğrafını paylaşıp “Alçaklar!” diye tweet attı. Özkan, diğer bir tweet’inde “Çubuk savcısı, Ankara savcısı görün marifetinizi. Buna adalet diyorsanız adaletiniz batsın. Amacınız Türkiye’yi kaosa sürüklemekse çok başarılısınız. Bu rezilliği sonlandırın. Yoksa hukuksuzluğun parçası olursunuz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin