Maceracı ‘onu da gördüm’ demişti: Tarihçi yazar Talha Uğurluel tutuklandı

Erzincan’daki ‘Cemaat medya yapılanması’ iddiasına yönelik soruşturma kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan tarihçi yazar Talha Uğurluel adliyeye sevk edildi. Tarihçi-yazar Talha Uğurluel, ‘Cemaat’ üyeliği iddiası ile  tutuklandı.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde Uğurluel hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Polis, yazarı İstanbul’daki evinde gözaltına alarak Erzincan’a götürdü. Sağlık kontrolünden geçirilen Uğurluel adliyeye sevk edildi. Uğurluel savcılıktaki işlemlerinin ardından ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ iddiası ile tutuklandı.

Aynı savcılığın soruşturmasında tutuklanan  ‘Maceracı’ programını yapan Murat Yeni, ‘Cemaat sohbetlerine katıldığını, sohbette Uğurluel’i de gördüğünü iddiasında bulunmuştu.

1 YORUM

  1. Şenol Güneş’ten Bedirhan Gökçe’ye kadar pek çok ünlü isim için …ÖCÜ deyip duruyorlardı zaten, Talha beyin adı da konuşulmuştu televizyonda. Maceracının ifadesi falan hikaye! Sırası geleni alacaklar, olay bu.

    Ben de buradan ihbarda bulunmak istiyorum:

    Recep Tayyip Erdoğan diye birini tanıyorum, 2 kızını ve bir oğlunu fetÖCÜlerin dershanesine gönderdi! Damadı da bu ÖCÜlerin üniversitesinden mezun! Kendisi Zaman gazetesine ödül verdi, Türkçe Olimpiyatlarında şeref konuğu olarak övgü dolu konuşmalar yaptı. Bankasya’nın açılışını yapan siyasilerden biridir kendisi! Adres veriyorum; Çakma Külliye SARAY’ı, BoşTepe, AnGara!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin