Cezaevinde cinayet gibi ihmal: Hamile kadın ve karnındaki bebeği hayatını kaybetti

OHAL’de 668’in üzerinde bebek ve 17 bin kadın hukuksuz yere cezaevlerinde esir durumda. OHAL ortamında sağlık hizmetlerini alamayan hamile kadınlar da hayatlarını kaybediyor. Konya Ereğli T Tipi cezaevinde kalan tukuklu bir hamile bayan, cezaevi yönetimini ihmali yüzünden hayatını kaybetti. Bebeğini hissetmediğini defalarca cezaevi yönetiminine söylemesine rağmen son anına kadar hastaneye götürülmeyen kadın, durumu fenalaşınca önce Ereğli Devlet Hastanesi’ne sonra ambulansla Konya’ya götürüldü. Yolun 50 km’sinde ise hastaneye yetişemeden hayatını kaybetti. İddiaya göre cezaevi yönetimi ise bu olayın duyulmaması ve kapatılması için devreye girdi.

Bu durumu twitter hesabından duyuran eski Mazlum-Der Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Bakanlığı’na yönelik, “Bu dehşet verici iddia hakkında artık direnmez bir açıklama yaparsınız sanırım. Cezaevi haberleri tüyler ürpertici..!” dedi.

Gergerlioğlu’nun o twitti;

 

 

1 YORUM

  1. Göz göre göre bir cinayet sorumluları tesbit edilip bağımsız mahkemelerce yargılanmalı buna göz yumulmamalı ihmali olanlar cezasını çekmeyi merhumenin eşine anne babasına, yakınlarına çektirilen acılar karşılıksız kalmasın meydanlarda hukuk devleti var diyenler varlığını göstersinler. Yoksa insanların devlete ve hukuka güveni kalmaz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin